HAKKIMIZDA;

Carpento310 (3).JPG

CARPENTO Markasının kurucusu ve Carpento karavanların tasarımcısı Faruk Nurcan, 1966 yılında İstanbul'da doğdu. 1987 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümünü bitirdi. 30 yılı aşkın bir süredir mobilya dekorasyon sektöründe sayısız üst düzey projeye imza attı.

 

Tabii ki, gezmeyi ve doğayı sevmek, kamp hayatının keyfi, bu projenin doğmasında etken. Öte yandan kendi aracıyla, 7 ülke, 55 şehir 8000 km'lik Avrupa seyahatinde, kamp hayatına şahit olmak, karavan tasarımı ve üretimi fikrinin daha da inanarak ve şevkle gerçekleşmesini sağladı.


2 yıllık araştırma, 1 yıl ürün geliştirme süreci sonucunda ortaya CARPENTO karavan markası ve 310 Modeli çıktı. Sonrasında 3 yıldır sürekli gelişerek 360 ve 410 modelleri karavan severlerin beğenisine sunuldu.

Özgün, estetik, ergonomik güçlü tasarımları, 30 yıllık üretim tecrübesi ve yüksek kalite anlayışı ile üretilen CARPENTO'lar Avrupa karavanlarla yarışacak nitelikleri ile keyifli anılarınızın parçası olmaya hazır…